Jdi na obsah Jdi na menu

Ostrovné menu okorenené južanským temperamentom

12. 4. 2007
Bayernu nebola výhodná východisková pozícia nič platná, po triumfe 2:0 v Mníchove postupuje do semifinále Ligy majstrov AC Miláno. Liverpool vyhral nad Eindhovenom aj na Anfield Road a po prvý raz tak má Anglicko troch semifinalistov.
Po góle Filippa Inzaghiho bolo jasné že Bayern bude len ťažko hľadať odpoveď.

Semifinálové dvojice Ligy majstrov 2006/07 tvoria FC Chelsea - FC Liverpool a Manchester United - AC Miláno. K Chelsea a Manchestru United sa v stredu podľa predpokladov pridal aj tretí anglický veľkoklub FC Liverpool. Futbalisti z mesta Beatles zdolali v odvete na domácom trávniku holandský PSV Eindhoven gólom útočníka Petera Croucha zo 67. min 1:0 (0:0) a celkovým skóre 4:0 z oboch stretnutí si bez problémov zabezpečili miestenku v kvartete najlepších.

V očakávanom súboji dvoch futbalových gigantov sa v Allianz Arene v Mníchove pred vypredaným hľadiskom zrodilo víťazstvo AC Miláno nad domácim Bayernom 2:0. Taliansky knokaut prišiel po necelej polhodine hry, keď v rozpätí piatich minút (27. a 31.) prekonali veterána Olivera Kahna nemenej skúsení hráči Clarence Seedorf a Filippo Inzaghi. Seedorf spracoval prihrávku Kaká a pomedzi nohy obrancu Van Buytena namieril z pohľadu Kahna k pravej žrdi. Ešte krajší moment však predviedol o niekoľko minút, keď pätou posunul kolmo loptu na Inzaghiho, ktorý stál pravdepodobne na hranici ofsajdu. Už 33-ročný "Superpippo" sa však rýchlo otočil a sám pred Kahnom nezadržateľne skóroval, celkovo v Lige majstrov už po tridsiaty šiesty raz. Futbalisti zo San Sira sa pod vedením trénera Carla Ancelottiho už po štvrtý raz za posledných päť rokov prebojovali do semifinále Ligy majstrov, pričom v roku 2003 celkovo zvíťazili.

Bayern nebude mať možnosť oplatiť Manchestru prehru z Nou Campu vo finále LM 1998/99. Naopak United sa budú chcieť Milánčanom revanšovať za vyradenie v osemfinále 2004/05, keď v oboch zápasoch prehrali 0:1. Oba góly dal vtedy Argentínčan Hernan Crespo, ktorý dnes už oblieka dres konkurenčného Interu. V tejto sezóne na seba zhodou okolností narazili aj Liverpool a Chelsea, ale až v semifinále. Po výsledkoch 0:0 na Stamford Bridge a 1:0 na Anfield Road išli ďalej "The Reds" a v istanbulskom finále zdolali AC Miláno po pamätnom comebacku v druhom polčase (z 0:3 na 3:3 v priebehu 6 minút) a víťazstve v penaltovom rozstrele.

Aktuálni semifinalisti LM majú dovedna na konte 13 titulov v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži spolu s jej predchodcom Európskym pohárom majstrov. AC Miláno má vo vitríne šesť vzácnych trofejí, Liverpool päť, Manchester United dve a jedine Chelsea na svoj prvý takýto úspech stále čaká.

Prvé semifinálové zápasy sú na programe 24. a 25. apríla, odvety prídu na rad 1. a 2. mája.

Odvetné štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov:

Bayern Mníchov - AC Miláno 0:2 (0:2) - prvý zápas 2:2

Góly: 27. Seedorf, 31. F Inzaghi, rozhodoval: Manuel Mejuto Gonzáles (Šp.), 69 000 divákov

Zostavy:

Bayern: Kahn - Salihamidžič, Lucio, Van Buyten, Lahm - Ottl (46. Santa Cruz), Hargreaves, Van Bommel, Lell (77. Görlitz) - Makaay (61. C. Pizarro), Podolski

AC Miláno: Dida - Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski - Gattuso (87. Cafú), Pirlo, Ambrosini - Seedorf (80. Gorcuff), Kaká - F. Inzaghi (70. Serginho)

FC Liverpool - PSV Eindhoven 1:0 (0:0) - prvý zápas 3:0

Gól: 67. Crouch, rozhodoval: Roberto Rosetti (Tal.), ČK: 64. Marcellis (PSV) za faul, 40 000 divákov

Zostavy:

Liverpool: J. M. Reina - Arbeloa, Hyypiä, Agger (79. Paletta), Riise - Pennant, Sissoko, Xabi Alonso (72. M. Gonzalez), Zenden - Crouch, Bellamy (17. Fowler)

Eindhoven: Gomes - Fehér (63. Sun Xiang), Marcellis, E. Addo, Salcido - Cocu - Simons, Väyrynen, Culina - A. Koné (72. van Eijden), Farfan (63. Kluivert)