Jdi na obsah Jdi na menu

Prvé jarné víťazstvo Nitry

10. 4. 2007
Nitra sa na piaty pokus v skupine o titul dočkala plného bodového zisku. S Ružomberkom jej na to stačil jediný gól juniorského reprezentanta Mareka Košúta.

FC Nitra - MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 64. Košút, ŽK: 75. Košút - 28. Dvorník, 80. M. Bakoš, rozhodovali: Valášek - Laskovský, Benko, 1823 divákov

Zostavy:

Nitra: Senecký - Čeman, Martin Tóth, Štajer, Ďatko - S. Bališ (71. J. Leško), M. Farkaš, Babic, Grajciar (59. Luis Ramos) - Košút (87. M. Kostoláni), A. Hesek

Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil (68. Jurč) - Zošák, J. Kucka, T. Sedlák (46. Macko), R. Tomko (46. T. Ďubek) - Rák, M. Bakoš

Trochu nudný úvod zápasu prerušila po štvrťhodine hry neškodná strela Čemana smerom na ružomberskú bránu. Až po polhodine hry nabral zápas obrátky, v rozpätí piatich minút štyrikrát zahrmelo pred oboma bránkami. Dvakrát to skúšal Nitran Štajer z priamych kopov, na opačnej strane nevyužil dobrú pozíciu hosťujúci Rák. V 34. min mal najväčšiu šancu I. polčasu domáci Andrej Hesek, ktorý po chybe obrany Ružomberka síce mieril presne, no Hajdúch vytlačil loptu nad bránku. Druhý polčas sa začal šancou hosťujúceho Bakoša, ktorý sa pekne uvoľnil, ale jeho strelu zastavila hlava domáceho Štajera. V 64. min sa po závare pred bránkou "Ruže" dostal k lopte na tráve ležiaci Košút a otvoril skóre zápasu - 1:0. Po góle hostia otvorili hru a viackrát sa dostali pred Seneckého, no Macko, Bakoš ani Dvorník neboli úspešní. V 85. min dostal kanonier Rák dobrú loptu od Zošáka, jeho nevydarená strela však skončila v rukách nitrianskeho gólmana. Krátko nato sa neúspešne snažil zvýšiť stav stretnutia Macko. Duel sa skončil tesným víťazstvom Nitry, čo pre tím spod Zobora znamenalo prvý jarný trojbodový zápis.

Hlasy:

Ivan Galád (tréner Nitry): "Hráči si víťazstvo doslova ubojovali a na našej hre je stále čo zlepšovať. Dnes rozhodol 18-ročný chlapec, ale toto víťazstvo nás neuspokojí."

Petr Uličný (tréner Ružomberka): "Som sklamaný, mám z celého zápasu zlý pocit. Domáci neboli herne kvalitnejší, ale zato boli bojovnejší, preto vyhrali zaslúžene. Bol to náš najslabší výkon, odkedy som v Ružomberku, a preto v tomto smere určite urobím nejaké opatrenia. Chýbali nám Žofčák a Božok, čo možno rozhodlo."